První screeny z filmu

25.4.2017 - režisérův deníček

Začali jsme barvit natočený materiál a začínáme dokončovat první hrubou verzi střihu. Když se pak na film začnete dívat v jednom kuse, tak vidíte jak do sebe jednotlivé scény zapadají, jak navazují, film získá určité tempo. Zjistíme však také, že některé scény navazují příliš rychle jedna na druhou, a je potřeba věnovat víc času určitým postavám a situacím, aby se člověk dokázal v ději orientovat a bylo všechno pochopitelné. Když jsme si začali kreslit křivku příběhu Drsného spasitele, zjistili jsme že je nesmírně složitá a téměř v půlce filmu má časová osa čtyřstránkový rozbor dějových vláken, takže jsme museli některé věci dovysvětlit. Vznikne pak obrovské množství natočeného materiálu, který musíte dostat do nějaké rozumné stopáže, a přitom odvykládat základní kostru příběhu. Jsou i scény, které jsme si vzhledem k rozpočtu nemohli dovolit natočit v plné parádě, protože celý film do této chvíle stál necelých 300.000,- což byla většina nákladů spojených s výrobou a nákupem rekvizit, stavbou lokací a samotným natáčením. Velké části tohoto rozpočtu vděčíme serveru Startovač.cz, kde nám naše kampaň zaplatila téměř 256% z požadované částky. Peníze jsme použili na film a postupně ještě stále rozesíláme ceny, které vznikají za pochodu. Nikdo ale o svou cenu nepříjde a vždy hned jak je další příležitost investovat další peníze, pokračujeme dál. Dokonce i po roce jsme se ještě rozhodli udělat další dotáčky, abychom mohli některé postavy odvyprávět až do konce. Na to že točíme pouze polovinu knihy je to stejně hrozná nálož :))

Jedná se o první verzi barvení zdrojového záběru z Red One kamery, která pak později půjde do programu Adobe After Effects na další postprodukci. Je to prakticky proces, ve kterém barvíte každý záběr zvlášť a kontrolujete jejich návaznost, respektive jednotu obrazu a celkové atmosféry jedotlivých scén.

Hned co vyřešíme barvení materiálu do požadované podoby začneme pracovat na trikových záběrech. Můj odhad je prozatím nějakých 150 trikových záběrů, ale je to velmi optimistické číslo. Myslím si že budeme ještě překvapení.